Arşiv Depolama Nedir?

Kurumlar değerli bilgiler içeren evraklarını ülkemizdeki saklama zorunluluğundan ötürü çeşitli ortamlarda saklarlar. Günümüzde bilgilerin basılı olarak saklanması hala çok geçerli bir yöntemdir. Fiziksel arşivinizi, kendi ofisinizde saklamak için compact raylı dolap, çelik raf dizaynı, ısı, nem, yangın algılama, kamera sistemleri gibi ihtiyaçlar için yatırım yapmanız ve ortamı uygun hale getirmeniz gerekir. Aynı zamanda bu işlemler için insan kaynağı oluşturmanız gerekir.

Özellikle ofislerin bulunduğu plazalarda metrekare maliyetlerinin yüksekliği göz önünde bulundurulursa, ana iş konunuzun dışında epeyce emek ve maliyete katlanmanız gündeme gelecektir. İşte tam da bu noktada Göztepe Nakliyat Arşiv Depolama hizmeti imdadınıza yetişir ve düşük maliyetle tüm güvenlik önlemleri alınmış bir depodan arşiv depolama hizmeti almanın rahatlığıyla karşılaşırsınız.

Fiziksel Arşiv Depolama Hizmetinin Kurumunuza Faydaları:

  • Fiziksel arşivlerin kapladığı alandan kurtularak oluşan maliyeti azaltırsınız.
  • Kurum içinde sürekli lazım olmayan evrakların kalabalığından kurtulursunuz.
  • Rakiplerin eline geçme ihtimali olan gizli bilgilerinizi emin ellerde depolarsınız.
  • Giriş/çıkış kayıtlarının tutulduğu, 7/24 kamera kayıtlı kamera sistemlerinin bulunduğu, 7/24 özel güvenlik bulunan, yangın ve diğer afetlere karşı sigortalanmış bir depodan arşiv depolama hizmeti alırsınız.
  • Süresi dolan evrakları imha ederek arşiv depolama maliyetini sürekli kontrol atında tutarsınız.

Depolarımızdan Arşiv Depolama Görselleri: